6 грудня 2023р.


    Як протокольні шлюзи забезпечують цифрову трансформацію для розумних мереж
    
  Стаття

 

 

      Останніми роками електромережі приєдналися до останньої хвилі цифрової трансформації, спричиненої гонкою за нульові чисті викиди вуглецю, еволюцію від застарілих комунальних мереж до розумних мереж. Ця нова модель енергетичної мережі спрямована на покращення управління енергією шляхом збору та аналізу даних у режимі реального часу. Однак забезпечити безперебійну роботу інтелектуальної мережі непросте завдання. Щоб забезпечити безперебійну роботу інтелектуальної мережі, як можна ввімкнути своєчасний збір даних, аналіз і сповіщення серед складних підсистем?.

Складність інтелектуальних мереж    Розумна мережа — це величезна система, що складається з кількох підсистем, починаючи від традиційного виробництва електроенергії та відновлюваних джерел енергії до цифрових підстанцій, мікромереж, систем зберігання енергії та кінцевих користувачів. Кожна підсистема має свої особливості та вимоги; ці підсистеми включають керування розподілом електроенергії, моніторинг потужності, керування зберіганням енергії тощо. Проблема виникає через різноманітність протоколів зв’язку, які використовуються між цими підсистемами. Наприклад, фідерні лінії зазвичай використовують IEC 61850, DNP3 або IEC 101/104; лічильники покладаються на Modbus, системи відновлюваної енергії використовують CANbus, а резервне живлення використовує J1939. Уніфікація всіх цих даних створює складну проблему.

Виклики та рішення

    У цьому складному сценарії ефективне перетворення протоколів та інтеграція даних стають вирішальними. Зазвичай для цього використовуються програмовані логічні контролери (PLC), але вони вимагають значного програмування, що робить його більш дорогим і складним. Іншим варіантом є використання промислових комп’ютерів, але таке рішення вимагає досвіду роботи з різними протоколами зв’язку. Встановлення засобів діагностики та усунення несправностей на місці є необхідним для вирішення будь-яких потенційних проблем, які можуть виникнути, навіть після того, як система працює протягом деякого часу. Крім того, складність топології мережі спонукає користувачів враховувати безпеку мережі в суворих умовах.

    Проте протокольні шлюзи виявилися найефективнішим рішенням. Вони полегшують перетворення протоколу за допомогою простої конфігурації, усуваючи необхідність складного програмування. Це означає, що навіть без глибоких навичок програмування можна легко досягти інтеграції даних і зв’язку між різними системами.

Віддалене усунення несправностей

    У розумній мережі багато пристроїв знаходяться у віддалених місцях. Щоб скоротити час, витрачений на диспетчеризацію персоналу для вирішення проблем на місці, важливо віддалений доступ і усунення несправностей. Шлюзи протоколів надають різні вбудовані інструменти для усунення несправностей, що значно скорочує час, необхідний для діагностики несправностей, а також знижує вартість зовнішніх інструментів налагодження.

Важливість безпеки

    Оскільки можливі віддалені підключення до шлюзів протоколів, безпека стає першорядною. Шлюзи протоколів повинні забезпечувати функції безпечного з’єднання, включаючи з’єднання HTTPS, суворе керування обліковими записами та паролями та записи журналу подій. Ці функції можуть зменшити потенційні ризики хакерських атак і забезпечити безпеку системи.

Надійність у суворих умовах

   Обладнання в розумних мережах зазвичай працює в суворих умовах. Таким чином, протокольні шлюзи повинні бути надійними. Це включає стійкість до широкого діапазону температур і електромагнітних перешкод для забезпечення загальної надійності системи.

Висновок
    В епоху інтелектуальних мереж протокольні шлюзи відіграють ключову роль у забезпеченні плавного потоку даних між різними системами. Через безліч протоколів зв’язку, які використовуються між усіма різними підсистемами, що складають електричну мережу, ефективне перетворення протоколів і безперебійний обмін даними є важливими для повної реалізації розумної мережі. Шлюзи протоколів дозволяють легко конвертувати протоколи за допомогою простої конфігурації, віддаленого усунення несправностей і безпеки системи. Застосування цієї технології сприятиме розумнішому та ефективнішому управлінню енергією, сприятиме розвитку інтелектуальних мереж і змінюватиме спосіб доставки електроенергії в усьому світі.

    Наші шлюзи fieldbus-Ethernet MGate не тільки підключають ваші послідовні пристрої до мережі Ethernet, але також дозволяють створювати кілька з’єднань і можуть конвертувати між різними протоколами. Скористайтеся нашою таблицею вибору та сторінкою продуктів MGate, щоб знайти потрібну серію MGate.

Відвідайте сторінку продуктів серії MGate 5121/5122/5123, щоб дізнатися більше про наші останні шлюзи Modbus TCP/EtherNet/IP/PROFINET-to-CANopen

 

Moxa Inc.

Moxa є лідером у галузі підключення краєвого обладнання, промислових обчислень і рішень мережевої інфраструктури для забезпечення можливості підключення до промислового Інтернету речей. Маючи більш ніж 35-річний досвід роботи в галузі, компанія Moxa підключила понад 94 мільйонів пристроїв по всьому світу і має мережу розподілу та обслуговування клієнтів у більш ніж 80 країнах.
 
Продаж продукції MOXA в Україні : 
Київ: Тел. -  38 (044)
277-10-71, 277-10-72. E-mail sales@moxa.com.ua
Підтримка продукції MOXA в Україні - Телефон - 38 (044) 277-10-73, E-mail support@moxa.com.ua.
Copyright © 2019 Moxa Inc & Vector Kyiv. All rights reserved.
Переклад компанії "Вектор " Київ - прем'єр дистриб'ютора MOXA в Україні.
Передрук і відтворення будь-яких фрагментів даної розсилки тільки з дозволу компанії "Вектор"